Дитячі ігри на розвиток довільної уваги

Увага, це одна з найважливіших якостей, завдяки якій ми можемо вивчати щось нове. Добре розвинена увага у дитини — запорука успішного навчання у школі!

Граючи в ігри спрямовані на розвиток уваги , використовувайте принцип «від простого до складного». Слідкуйте за тим, щоб завдання були не надто складні для дитини, щоб вона з ними справлялася не втрачаючи віри у свої сили. Якщо дитина втомилася або в неї зник інтерес до гри, не варто її змушувати, перейдіть на інше заняття, а в гру можна дограти після короткої паузи. Багато ігор на розвиток уваги, які ми Вам хочемо запропонувати, підходять як для гри вдома, так і на вулиці або в поїздках та подорожах. Всі ігри, зібрані тут, можна використовувати, займаючись як з однією дитиною, так і групою дітей.

1. Гра «Мавпи танцюють»
(гра спрямована на розвиток довільної уваги).
У цю гру можна грати як вдома, так і на прогулянці чи будь-якому іншому місці. Запропонуйте дитині чи групі дітей копіювати всі ваші рухи так само, як це роблять мавпочки. І показуйте різні рухи: піднімайте руки, плескайте, присідайте і таке інше. Рухи чергуйте та поступово швидкість зміни рухів збільшуйте. Дитина повинна встигати повторювати всі рухи за Вами.

2. Гра «Ґудзик».
Для гри знадобляться два однакових набори з 3-7 різних гудзиків, два ігрові поля — квадратні аркуші паперу, розділені на клітини і такого ж розміру два чисті аркуші.
Сядьте з дитиною один навпроти одного. Перед собою та перед дитиною покладіть набір ґудзиків, ігрове поле та чистий аркуш паперу. Почніть гру, розставивши на своєму полі по різних квадратах 3 гудзики. Запропонуйте малюку запам'ятати, як вони лежать. Дитина має подивитися і запам'ятати де який ґудзик лежить. Після цього закрийте чистим аркушем паперу своє ігрове поле, а дитина повинна повторити розташування ґудзиків на своєму полі.Якщо дитина вгадує, хід переходить до неї. Поступово гра може ускладнюватись і ґудзиків ставати більше. /Files/photogallery/732/изображение_viber_2024-06-06_12-05-21-911.jpg

3. Гра «Знайди літеру».
Для гри знадобиться невеликий текст, надрукований великими літерами та ручка.
Дайте дитині текст (навіть якщо дитина ще не вміє читати) і покажіть, яку букву треба підкреслити. Якщо у дитини увага ще погано розвинена, то намалюйте літеру, яку їй треба підкреслювати на окремому аркуші, і покладіть аркуш із літерою перед дитиною. Поясніть, що переглянути треба кожен рядок. Потім змініть та ускладніть завдання. Наприклад: «Закресли букву Б і підкресли букву С».
Для трьохрічок підійдуть 2-3 пропозиції великим шрифтом. Чим краще справляється малюк, тим більше слів додається до тексту. П'ятирічній дитині можна давати тексти з 2-3 абзаців.

4. Гра «Знайди пару».
Для гри знадобляться кілька однакових пар різних предметів. Можна змішати між собою різні пари шкарпеток, можна вирізати з паперу пари смужок різної довжини, можна підібрати пари різних гудзиків.
Викладіть перед дитиною змішані в одну купу вибрані пари предметів та дайте їй завдання підібрати пари. Якщо це шкарпетки, малюкові треба буде вибрати пари шкарпеток. Якщо це смужки, то йому треба буде підібрати пари смужок однакової довжини. Якщо це ґудзики, дитина підбирає пари однакових гудзиків.
Для трирічних дітей буде достатньо 3-5 пар різних предметів. Чим старшим і досвідченішим у грі стає дитина, тим більше пар різних предметів можна їй давати. Якщо у грі бере участь кілька дітей, то можна видати кожній дитині за своїм комплектом різних пар. Також можна розбити дітей на команди та влаштувати змагання, яка з команд швидше підбере пари.

5. Гра «Зроби по порядку».
Запропонуйте дитині завмерти, уважно послухати вас і зробити всі завдання в тому порядку, в якому вона їх почула. Дайте дитині такі завдання: ляснути в долоні, тупнути ногою і обернутися навколо себе; або взяти ляльку, зачесати її, покласти на стіл, а потім принести машинку. Граючи з трирічними малюками, можна починати з двох завдань і поступово збільшувати кількість завдань.

Матеріал підготував фахівець (практичний психолог) - Крівіч Анастасія Сергіївна


ГРА В ЖИТТІ ДИТИНИ

Гра має майже необмежені властивості щодо впливу на розвиток дітей. Граючи, вона навчається висловлювати свої думки, більш чітко і ясно розмовляти, логічно обґрунтовувати свої дії, вчинки. Через гру дитина зміцнює свою волю, вчиться контролювати свої емоції. Граючи,набуває впевненості в своїх можливостях, взаємодіє з іншими дітьми, дорослими. Дитина вчиться спілкуватися, знаходити друзів. Максимальна користь від гри, а також сильний психологічний вплив на дитину надають ігри, в яких приймають участь рідні. Спільна діяльність допомогає батькам краще зрозуміти свою дитину, налагодити з нею довірчий контакт, зміцнити стосунки в сім'ї.

Пропонуємо ігри, які поліпшать психологічний стан дитини.

"ДЕ Я?"
Вивести дитину з неприємних спогадів та переживань допоможе гра з фіксацією на теперішньому моменті. У будь-який час запитуйте дитину "Де ти?", а та у відповідь нехай розповість про навколишне середовище із залученням усіх органів чуття: "Я на вулиці, слухаю гомін птах, тепле сонечко гріє обличчя, відчуваю аромат булочек з кав'ярні".

"Супергерой"
Після хвороби чи якихось несприятливих подій дитина може звикнути до підвищеного піклування, що дорослі багато чого за неї роблять. Подолати "вивчену безпомічність" допоможе гра у Супергероя! Коли дитина ухиляється від справ, запевняє: "У мене не вийде", "Я не впораюсь", запропонуйте їй фантастичне перетворення: "Зараз я перетворю тебе на Суперлюдину! Для цього слід лише з'їсти ось цю вітамінку (ягідку, випити сік) і у тебе з'явиться супершвидкість! Я теж з'їм. У мене з'явиться здатність підіймати важкі предмети і я понесу сумку, а ти зможешь супершвидко поїсти (зробити уроки тощо)".

Ще більше корисних ігр за посиланням https://youtu.be/GFQ5EJLfO7Q

Матеріал підготувала фахівець (практичний психолог) інклюзивно-ресурсного центру Катріч Алла Миколаївна

#школа_психологічної_підтримки #ігриздітьми #порадипсихолога #ірц2

Кiлькiсть переглядiв: 138

Дата останньої зміни 10 Березня 2025

Фотогалерея